COMMENSALISM

Tmu Biology Team

 

وقتی برای اولین بار به عکس فوق نگاه کنید مطمئن می شوید که این از تکنیک های فتوشاپ می باشد .  اما متاسفانه  این عکس واقعی است و دستی که در دهان کروکودیل نیل قرار گرفته است دست دکتر چانگ پو – یو  دامپزشک باغ وحش شائوشان ( Shaoshan )  چین می باشد .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  در سال ۲۰۰۷ در باغ وحش شائوشان ( Shaoshan )  ، دکتر  چانگ مشغول مداوای کروکودیلی بود که به مدت یک ماه از بیماری رنج می برد . برای آنکه دکتر چانک بتواند بدون خطر به مداوای کروکودیل بیمار بپردازد به او مقدار داروی بیهوش کننده تزریق نموده بود اما چانک متوجه نبود که  مقدار دارو کافی نبوده و هنوز بیهوشی کامل حاصل نگشته است  هنگامی که  او در حال خارج کردن آمپول آرامبخش از دهان این کروکودیل تربیت نشدۀ نیل که به مدت یکماه غذایی مصرف نکرده بود، این حادثه برایش اتفاق افتاد و دست وی از ناحیۀ ساعد چپ قطع گردید. دکتر چانک دست خود را وارد دهان تمساع نموده بود که تمساع با یک حرکت دست او را از ساعد چپ قطع نمود .

 


::ادامــه مــطــلــب::

+ نوشته شده در جمعه سی و یکم اردیبهشت 1389ساعت 21:55 توسط امیر آرمند |


۱- راز دوستی در تفاوت قائل شدن میان دوستان است . صداقت را به چاپلوسی و صمیمیت را به لبخندهای تصنعی ترجیح بده.

۲-  راز دوستی آن است که برای یافتن دوستان صمیمی باید اول خودت یک دوست باشی.

۳-  راز دوستی در توقع نداشتن از دیگری است نسبت به دیگران آزاده رفتار کن

 ۴- راز دوستی در قسمت کردن شادی ها با دیگران است.

 ۵- راز دوستی در این است که بیشتر گوش کنی تا دیگران را وادار به شنیدن کنی.

 ۶- راز دوستی در این است که در خوشبختی دیگران نه فقط با حرف بلکه با عمل سهیم باشی.

 ۷- راز دوستی در دوست داشتن بی قید و شرط دیگران است

 ۸- راز دوستی در این است که دوستانت را تحسین کنی بی آنکه بدانند چه احساسی نسبت به آنها دارید.

۹- راز دوستی در این است که دوستانت را همان طور که هستند بپذیری و سعی نکنی آنها را به دلخواه خودت باز آفرینی کنی.

۱۰- راز دوستی ار این است که حالات خوب  و بد خود را به دیگران تحمیل نکنی, اما به آنها فرصت دهی که احساس خود را بیان کنند.


::ادامــه مــطــلــب::

+ نوشته شده در پنجشنبه سی ام اردیبهشت 1389ساعت 18:49 توسط امیر آرمند


 

دانشمندان یک فناوری همتاسازی ارائه کرده اند که می تواند از انتقال بیماری های جدی موروثی از والدین به نوزادان جلوگیری کرد.   اجرای این شیوه مشروط به داشتن سه والد بیولوژیکی است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  شینهوا ؛ محققان دانشگاه نیوکاسل، پس از ادغام دی ان آ دو تخمک بارور شده، جنین های انسانی را رشد دادند. این اقدام آنها پیشرفت مهمی در زمینه مبارزه با بیماری های موروثی خطرناک محسوب می شود.
“داگ ترن بل” سرپرست این پژوهش امیدوار است که نخستین نوزادان عاری از بیماریهای موسوم به میتوکندریایی طی سه سال آینده متولد شوند.
میتوکندری که از دی ان آ مادری نشات می گیرد، ترکیبات ریز و دانه ای شکلی است که انرژی سلول ها را تامین می کند. از هر شش هزار و ۵۰۰ کودک، یک کودک با بیماری های جدی ناشی از عملکرد نامطلوب دی ان آ میتوکندری است، متولد می شود.
به گفته ترن بل، نوزادی که با استفاده از این شیوه متولد می شود، می تواند عملکرد مناسب میتوکندری را داشته باشد، اما در دیگر ویژگی ها می تواند کلیه اطلاعات ژنتیکی خود را از پدر و مادر به ارث ببرد.
با این حال بکار بردن این شیوه در بیمارستانها با موانع شدیدی رو به روست. در انگلیس قرار دادن جنین به دست آمده با این شیوه در رحم مادر غیرقانونی است.

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1389ساعت 23:1 توسط امیر آرمند


 

اثرات سجده بر بیماریهای روحی و جسمی
سجده کردن در نماز
به گزارش شیعه نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروفسور محمد ضیاءالدین حامد از اساتید علوم بیولوژیک و از مسوولان پژوهشگاه مرکز تکنولوژی قاهره با اعلام این خبر اظهار داشت: در قرن حاضر که انسان از هر جهت در معرض الکترومغناطیس‌ها قرار دارد و هم‌چنین نیاز انسان به تخلیه اشعه‌های زائد وجود دارد، دریافتیم که تخلیه این اشعه‌ها از طریق سجده کردن صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس یافته‌های موجود، هر اندازه که محور طولی انسان کاهش یابد، میزان در معرض اشعه‌های الکترومغناطیسی قرار گرفتن او نیز کم می‌شود.

در زمان سجده کردن هم محور طولی انسان و هم به دنبال آن میزان تاثیرگذاری الکتریسیته‌ها کم می‌شود و سپس عمل تخلیه از طریق تماس پیشانی با زمین صورت می‌گیرد، البته در زمان سجده به دلیل آنکه دیگر نقاط بدن هم با زمین ارتباط می‌یابند، عمل تخلیه آسان تر انجام می‌شود و انسان از بیماری‌های روحی، جسمی و حتی سرطان در امان می‌ماند.

وی افزود: شیوه درست تخلیه الکتریسیته‌ی بدن به همان شیوه‌ای است که انسان در زمان نماز گزاردن دارد و به سوی مکه نماز می‌خواند، چرا که این حالت بهترین حالت است و شخص احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهد داشت.

منبع : ایسنا

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1389ساعت 20:30 توسط امیر آرمند


 

ربات باردار به نام  Noelle می تواند بارها زایمان کند .
پژوهشگران کشور کره جنوبی موفق به طراحی و ساخت روباط باردار و نوزاد آن شده اند که با استفاده از آن دانشجویان مامایی  و جراحی می توانند تجربه نزدیک به واقعیت زایمان در اتاق عمل را مشاهده کنند.

 
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  این ربات ها محصول تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه کیونگو در سئول هستند و گفته می شود به دلیل شباهت ظاهری حیرت آور با نمونه های انسانی به شدت مورد توجه جراحان جوان قرار گرفته اند.

ربات مادر Noelle نام دارد و به گفته پروفسور جانگ از این مرکز تحقیقاتی، با استفاده از این ابزار شبیه سازی نه تنها زایمان های طبیعی مرور می شوند، بلکه زایمان های غیر طبیعی همچون سزارین نیز به خوبی به جراحان جوان و دانشجویان پزشکی و مامایی  نشان داده می شوند.

وی معتقد است: در این فرآیند جراحان جوان در شرایط کاملا واقعی یک زایمان قرار می گیرند.


::ادامــه مــطــلــب::

+ نوشته شده در جمعه هفدهم اردیبهشت 1389ساعت 19:46 توسط امیر آرمند


 
 
تهران- سازمان بهداشت جهاني به منظور کنترل و کاهش صدمات ناشي از نيش مارهاي سمي، وبگاه آموزش همگاني راه اندازي کرد.

به گزارش بي بي سي، هرساله نزديک به 100 هزار نفر در سراسر دنيا، جان خود را بر اثر نيش مارهاي سمي از دست مي دهند.
همچنين هر سال بيش از دو نيم ميليون نفر در سراسر دنيا توسط مارهاي سمي گزيده مي شوند که بسياري از آنها بر اثر مسموميت دچار معلوليت هاي جسمي مي شوند.
وبسايت آموزشي سازمان بهداشت جهاني به صورت تصويري تمامي انواع مارهاي سمي را معرفي و نحوه مقابله با گزش احتمالي را به کاربران نشان مي دهد.
اين وبسايت همچنين انواع پادزهرها را معرفي مي کند و کاربران مي توانند بر اساس جغرافياي زيستگاه مارهاي سمي، به اطلاعات مرتبط با آنها دست يابند.
بنابر تحقيقات، هم اکنون در مناطق کمتر پيشرفته دنيا، اکثر کساني که مار آنان را نيش مي زند با کمک شفابخش هاي سنتي و مارگيرها مداوا مي شوند و به همين دليل سازمان بهداشت جهاني اکنون در صدد برآمده تا تکنيک هاي مداوا را به صورت تصويري و به زبان ساده به همگان آموزش دهد
منبع:ایرنا

+ نوشته شده در پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت 1389ساعت 10:48 توسط امیر آرمند


 طبق پژوهشهای به دست امده حدودا بیش از 80 درآقایان با فردی که قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار نموده اند ازدواج نخواهند کرد این رفتار دلایل عمده ای بهمراه دارد که بخشی از آن ارادی و بخشی دیگر غیر ارادی و بواسطه فعل و انفعالات هورمونی در مردان میباشد دلیل بر هم خوردن اکثر روابط دوستی که در ان رابطه جنسی بوجود می آید همین عامل میباشد .این در حالیست که اکثر خانمها نسبت به فردی که با آن رابطه جنسی برقرار میکنند وابستگی احساسی پیدا میکنند .


شناسایی هورمونی که در دختران باعث وابستگی میشود

A X I T O S I N هورمون مشترک بین زنان و مردان میباشد که این هورمون باعث وابستگی و تعلق زیاد احساسی در هر دو جنس مذکر و مونث می شود اما در مردان به علت هورمون دیگری تحت عنوان T E S T A S T R O N این وابستگی تقریبا خنثی می شود به عبارتی هورمون تستاسترون در مردان نسبت به هورمون آکسیتوسین قالب تر میباشد و این در وجود همه مردان قرار دارد از این رو اکثر مردان بعد از انجام رابطه جنسی حالت سردی وجودشان را فرا می گیرد اما خانمها دقیقا پس از رابطه جنسی احساس نیاز بیشتری پیدا میکنند البته موارد استثنا نیز وجود دارد از این جهت مردانی که وابستگی کامل به طرف مقابلشان دارند ( مردان متاهل ) نسبت به همسر خود به علت وابستگی کامل چنین حالتی کمتر دست خواهد داد اما در مردان مجرد که صرفا وابستگی احساسی وجود دارد پس از رابطه جنسی از وابستگی احساسی آنها کم شده و این وابستگی تبدیل به وابستگی جنسی می شود یعنی از آن زمان به بعد رابطه آنها بر پایه انجام رابطه جنسی ادامه دارد و این آن چیزیست که خانمها تمایل ندارند .


تقریبا در بیش از 80 درصد از مقالات این سایت صراحتا درج شده که سعی کنید رابطه جنسی را پیش از ازدواج تجربه نکنید چرا که باعث از هم پاشیدن رابطه می شود همچنین به زوجهای جوانی که در دوران عقد طی می کنند توصیه می شود رابطه جنسی کامل را تجربه نککنند و تنها به معاشقه اکتفا کنند .


مسئله مهم تر اینکه به خانمها توصیه می شود اگر فردی که در زندگیشان هست را دوست دارند سعی در برطرف کردن عطش جنسی آن نداشته باشند چرا که اگر مردان پیش از ازدواج عطش جنسیشان برطرف شود تا حدود زیادی از ازدواج منصرف می شوند این در وجود هر مردی قرار داده شده و امریست غیر ارادی و خیلی از مردان از آن بی اطلاع هستند .

مقاله از علی سلطانی مجد
منبع:پارسی تب

+ نوشته شده در جمعه دهم اردیبهشت 1389ساعت 19:24 توسط امیر آرمند |


بزرگ ترین دست جهان !!!!!!!!! Www.Nanjoon.Com

مردی با بزرگ ترین دست جهان برای برگشت به زندگی عادی خود، به زیر تیغ جراحان پلاستیک رفت.

لیو هوآ (Liu Hua) زمانی که به دنیا آمد، انگشت شست، انگشت نشانه و میانی دست چپش بزرگ تر از حالت معمول بود. او الان 24 ساله است.علت آن بیماری ناشناخته ای اعلام شد و این در حالی بود که استخوان و بافت نرم دست او با سرعت باورنکردنی ای رشد می کرد. رشد سه انگشت و دست لیو تأثیر عجیبی در زندگی اش ایجاد کرده بود.

زمانی که لیو در بیمارستانی در شانگهای بستری شده بود، انگشت شست دست چپ او حدود 26 سانتیمتر، انگشت اشاره اش 30 سانتیمتر و انگشت میانی اش 15 سانتیمتر گزارش شد. وزن کلی دست چپ او حدود 10 کیلوگرم اعلام شده بود.

به گفته مدیر بیمارستان این بزرگ ترین دست در جهان بود. او همچنین ادامه داد: "رشد دست لیو چند سالی است که متوقف شده است، بنابراین عمل جراحی پلاستیک قابل اجراست." 20 جراح برای کوچک کردن انگشتان او مشغول جراحی شدند. آنها 5 کیلوگرم استخوان و گوشت از دست او جدا کردند.مرحله دوم جراحی برای شکل دهی دستش به حالت عادی صورت گرفت

بزرگ ترین دست جهان !!!!!!!!! Www.Nanjoon.CoM
منبع:تبیان

+ نوشته شده در یکشنبه پنجم اردیبهشت 1389ساعت 19:40 توسط امیر آرمند


خبرگزاري فارس: نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: ايران بعد از عربستان بيشترين ميزان مصرف لوازم آرايشي را در منطقه مديترانه شرقي دارد و 29 درصد مواد آرايشي مصرفي در اين منطقه در ايران مصرف مي‌شود.

حسينعلي شهرياري در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: نظارت وزارت بهداشت در حوزه غذا و دارو مطلوب نيست و تشكيل سازمان غذا و دارو براي بهبود اين نظارت نيز اگر با كار كارشناسي انجام نشود، به نتيجه مطلوب نمي‌رسد، زيرا بيش از 2565 قلم دارو در كشور مصرف مي‌شود و هر روز نيز مواد غذايي و لوازم آرايشي جديد وارد بازار مي شود كه نظارت جدي بر آنها وجود ندارد.
وي ادامه داد: متأسفانه كشور ما از نظر ميزان مصرف لوارم آرايشي بعد از عربستان در منطقه مديترانه شرقي سازمان بهداشت جهاني رتبه دوم را دارد و حدود 29 درصد لوازم آرايشي مصرفي در اين منطقه در ايران مصرف مي‌شود كه البته بخش قابل توجهي از اين لوازم نيز قاچاق و تقلبي هستند.
نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: نظارت بر عرصه غذا و دارو كار بزرگي است، بيش از 8 هزار داروخانه، تعداد زياي كارخانه توليد مواد غذايي و بسته بندي، سازمان عريض و طويلي را براي نظارت مي‌خواهد و براي رسيدن به وضع مطلوب خيلي بايد در اين زمينه‌ها كار كرد تا بتوانيم خدمات خوبي به مردم بدهيم.
وي گفت: نظارت بر دارو، مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي كار حساسي است چون با سلامت مردم ارتباط مستقيم دارد بنابراين تشكيل سازمان غذا و دارو نيازمند كارشناسي دقيق است و تا مطمئن نشويم كه چنين تصميمي به بهبود كيفي و كمي خدمات در اين عرصه و افزايش بهره‌وري منجر مي‌شود، تصميمي در اين زمينه نمي‌گيريم زيرا بعد از تصويب مجلس و تشكيل سازمان غذا و دارو ديگر به راحتي نمي‌توان قانون را عوض كرد.
انتهاي پيام/ش

+ نوشته شده در شنبه چهارم اردیبهشت 1389ساعت 22:36 توسط فاطمه نوروزی |


با سلام و احترام
به وبلاگ کامنسالیسم خوش آمدید.
این وبلاگ توسط گروهی از دانشجویان رشته بیولوژی دانشگاه تربیت معلم تهران طراحی و پیاده سازی شده است.


HOME
E-Mail
Profile
:BAHAR20:


Archives

تیر 1390

اردیبهشت 1390

فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388


Authors

هادی ندائی

احسان جاری پور
امیر آرمند
سعدیه رشیدی
فاطمه نوروزی
معصومه محمودی


Links

وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
سازمان سنجش و آموزش کشور
وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی
دانشگاه تربیت معلم تهران
سیستم آموزشی گلستان
پژوهشکده رویان
دپارتمان ژنتیک انسانی
MBOC(امیر آرمند)
شبکه خبری زیست شناسی(زبان لاتین)
کتابخانه ملی ایران
دیکشنری آنلاین زیست شناسی
دانشنامه ویکیپدیا - فارسی
دانشنامه ویکیپدیا - انگلیسی
راهنمای آناتومی بدن انسان
وبلاگهای تخصصی
انجمن زیست شناسان ایران
مترجم گوگل برای ترجمه متون و...
وبلاگ دوستان زیست شناس 86
انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه تربیت معلم تهران
انیمیشن های زیست شناسی
مرجع بدنسازي و پرورش اندام
خبرگزاری ایسنا
داروسازان ایران
انجمن آسیب شناسی ایران
سرویس خبری ژنتیک و بیوتکنولوژی
مجله علمی نیچر
دانستنیهای پزشکی
pubmed(مرجع پزشکی)
سایت علمی نخبگان جوان
وبلاگ بیولوژی / اکولوژی
برنامه نود
فوتبال3
قالب های فوق جدید


تعداد بازديدها: